Prino – Plast Sp. z o.o. JV

Prino-Plast to polsko-niemiecka z branży artykułów medycznych, która zajmuje się produkcją i sprzedaż wyrobów medycznych i higieniczno-kosmetycznych. Firma funkcjonuje od 1992 roku i zatrudnia ok. 150 pracowników. Wdrożenie systemu Lacan ERP w Prino-Plast miało na celu podniesienie efektywności pracy przede wszystkim w obszarze produkcji, kontroli jakości oraz logistyki.

W obszarze logistyki przedsiębiorstwo zyskało możliwość etapowego przygotowania wydania wyrobów i przypisywania ich do konkretnego zamówienia sprzedaży. Zaplanowanie działań, a następnie przygotowanie odpowiednich dokumentów magazynowych i księgowych znacząco usprawniło monitorowanie obiegu towarów w firmie. Autoryzacja działań magazynierów odbywa się teraz z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych. Załoga stale monitoruje sytuację magazynową i przesunięcia na poziomie partii, co pozwala efektywnie zarządzać przebiegiem procesu realizacji przygotowania półproduktów i wyrobów.

Zmiany objęły również system kontroli jakości. Możliwość określenia wskaźników jakościowych wyrobów, np.: wartości minimalne, maksymalne, optymalne, czy termin ważności testów, usprawniły proces weryfikacji jakości. Każdy surowiec i wyrób ma przypisane parametry jakościowe, a zmiany są ewidencjonowane w karcie produktu. Lacan ERP automatycznie generuje zadania dla zespołu kontroli jakości, uwzględniając odpowiednio skonfigurowane reguły przesunięć między poszczególnymi strefami magazynowymi.

Wyzwania

  • zoptymalizowanie procesu produkcyjnego, głównie w obszarze kontroli zużywanych materiałów oraz kosztów produkcji
  • wdrożenie procedur kontroli jakości
  • rozliczenia kadrowo-płacowe, w szczególności pełna kontrola akordów