O firmie

Historia

Lacan Technologies Sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowych zintegrowanych systemach informatycznych, skutecznie wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. W roku 1996 rozpoczęliśmy swoją działalność proponując naszym klientom standardowe usługi informatyczne (serwerownie.com). W tym okresie zyskaliśmy wielu zadowolonych klientów, którzy po wprowadzeniu naszych rozwiązań szybko przekonali się, że warto oprzeć swój biznes na rzetelnej i precyzyjnej analizie, i dobrze skomponowanych nowych technologiach.

Od początku bazujemy na wartościach, które mają solidne podstawy w biznesie. Wychodzimy z założenia, że rzeczywistość jest płynna, a otoczenie biznesowe bardzo szybko się zmienia, dlatego też należy operować narzędziami, które optymalizują procesy zachodzące w firmie i przyczyniają się do jej zrównoważonego rozwoju. Naszą przygodę z biznesem rozpoczęliśmy od usług informatycznych: obsługi informatycznej firm, projektowania centrów baz danych (data center), sieci informatycznych, a także systemów klasy ERP. Prowadziliśmy również monitoring serwerowni i zakładaliśmy sieci teleinformatyczne. Zdobywając doświadczenie w branży IT przeprowadziliśmy wiele usług outsourcingowych, które jednoznacznie wskazywały na ważną rolę systemów informatycznych w procesie zarządzania firmą.

Poprzez usługi prowadzone w innych firmach, dostrzegliśmy jasną relację między jakością zarządzania a sprawną infrastrukturą informatyczną. Właściwie skomponowany i zsynchronizowany system nie tylko odpowiada za właściwy obieg i przetwarzanie informacji potrzebnych do podejmowania decyzji, ale przede wszystkim umożliwia zwiększenie wydajności w procesie produkcyjnym, decyzyjnym i zarządczym. Stało się to dla nas zaczynem do specjalizowania się w dziedzinie kompleksowych zintegrowanych systemów zarządzania przedsiębiorstwem ERP. Dzięki niestandardowemu i indywidualnemu podejściu staliśmy się jedną z najbardziej prężnych i dynamicznie rozwijających się firm na rynku usług systemów zintegrowanych.

Ważnym sprawdzianem dla nas było spowolnienie gospodarcze. Niekorzystne warunki ekonomiczne w latach 2009 – 2010 spowodowały, iż wiele firm zmieniło swoje podejście do zarządzania przez zwrot w kierunku kapitału wiedzy i innowacyjnym rozwiązaniom IT, w których się specjalizujemy. Proponując naszym klientom nowatorskie rozwiązania, dostosowane do warunków ich branży i otoczenia biznesowego, wspieramy ich dynamiczny i zrównoważony rozwój.

Misja

W Lacan Technologies głównym motorem wszelkich działań jest wizja osiągania przez naszych klientów konkretnych rezultatów, wspierających rozwój ich firm. Nie podajemy naszym klientom schematycznych rozwiązań. Staramy się na zasadach partnerstwa, wypracować taki model rozwiązania, które będzie jak najlepiej dopasowany do profilu potrzeb naszego klienta. Tylko dobrze dostosowane oprogramowanie lub usługi mogą skutecznie wykorzystać potencjał firmy, która je wdrożyła i przyczynić się do jej sukcesu.

Filozofię biznesu Lacan Technologies umiejętnie oddają cztery słowa:

  • IDEA
  • ROZWÓJ
  • INNOWACYJNOŚĆ
  • SUKCES

Jesteśmy zdania, że idea ciągłego doskonalenia procesu zarządzania prowadzi do dynamicznego rozwoju, który wsparty innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi pozwala osiągnąć firmie sukces na rynku lub w danej branży. Nacisk na ujęcie procesowe biznesu i obszary zarządzania oraz nowych technologii powoduje, że staramy się wypracowywać innowacyjne, wysokiej jakości produkty, które skutecznie przyczynią się do ich optymalizacji biznesowej i operacyjnej naszych klientów.

Naszym celem jest wprowadzanie innowacyjnego podejścia do biznesu, opartego na ciągłym doskonaleniu procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, przy dodatkowym jego wsparciu nowoczesnymi technologiami. Tym podejściem pragniemy zarazić naszych partnerów i wspólnie z nimi cieszyć się ich sukcesami.